Moi recytatorzy na Poezjobraniu

poezjobranie_top

Amelka, Ulka  i Marysia recytowały wiersze pani Joanny Papuzińskiej podczas „Zimowego poezjobrania”. Konkurs dla uczniów klas I-III odbył się w Poznaniu 1. grudnia tego roku.

Amelka wcieliła się w ogromną górę, Ulka zmieniała złą Babę Jagę w dobrą, a Marysia zadawała pytania, gdzie szukać dobroci… Wśród recytowanych na konkursie wierszy był też taki, który przypomniał mi własne dzieciństwo – o pidżamie w tygryski. Bardzo lubiłam ten wierszyk i słysząc go po wielu latach przypomniałam sobie moją ulubioną książeczkę.

Pani Joanna Papuzińska swoimi wierszami wprowadza dzieci w świat fantazji, zabawnych zdarzeń, jednocześnie uczy pokonywać lęk przed nieznanym tak, aby każdy malec czytając wiersze czuł się bezpieczny.

Recytacji przysłuchiwała się sama autorka wierszy, a na zakończenie spotkania podpisywała dzieciom swoje książki. Wszyscy byliśmy oczarowani i bardzo przejęci, a ja zadowolona i dumna z moich podopiecznych. Byli świetni!

[easymedia-fotorama med=”734″ size=”1200,900″]