Na Międzynarodowy Dzień Teatru

“Teatr mój widzę ogromny, wielkie powietrzne przestrzenie, ludzie je pełnią i cienie, ja jestem grze ich przytomny” – Stanisław Wyspiański

Teatr zmienił moje życie, uwrażliwił mnie na piękno świata, sztukę i jednocześnie pokazał, że wszystko co dzieje się wokół mnie jest magiczne i z wszystkiego można coś zrobić, coś ożywić, nadać czemuś blask i formy rozkwitu intelektu.

To wszystko staram się  wpoić moim dzieciom w szkole i na zajęciach teatralnych. Pokazuję kim można być i gdzie można się przenieść dzięki wyobraźni i woli. W tym magicznym świecie każdy może być tym kim chce, trzeba tylko chcieć.

Uczę ich szacunku do teatru, pracy aktora na scenie. Pokazuję tajemnicze miejsca związane z teatrem. Staram się dać im namiastkę tego co nie boli, a daje radość odczucia i pobudza kreatywność. Pokazuję, że każdy z nas jest aktorem swojego życia, a teatr może być ich drogowskazem do odkrywania  siebie i najważniejszych wartości w życiu.

Wszystkim ludziom teatru życzę tej ogromnej, niemalejącej pasji sztuki i spełnienia, która pozwala odbiorcom znaleźć się w świecie niedostępnym filistrom

Ja słucham, słucham i patrzę
poznaję — znane mi twarze,
ich nie ma — myślę i marzę,
widzę ich w duszy teatrze!  – Stanisław Wyspiański

Jeden komentarz do “Na Międzynarodowy Dzień Teatru”

1. ;Ja słucham, słucham i patrzę
    poznaję — znane mi twarze,
    ich nie ma — myślę i marzę,
    widzę ich w duszy teatrze!;
    Przechodziłem kiedyś obok teatru
    wpadłem tam na kilkanaście lat
    i co ?
    Teatr to nie życie, to tylko teatr ?