27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru

teatr_swieto

“Teatr jest naj­ważniej­szą rzeczą na świecie, gdyż tam po­kazu­je się ludziom, ja­kimi mog­li­by być, ja­kimi pragnęli­by być, choć nie mają na to od­wa­gi, i ja­kimi są”.
– Tove Jansson

Od wielu lat moje dzieci z grupy teatralnej uczę szacunku do teatru, aktora i widza. Staram się im pokazać jak wielką rolę w życiu każdego człowieka odgrywa teatr i sztuka. W swoim dorobku artystycznym mam wiele spektakli, miałam też przyjemność poznać wielu wspaniałych ludzi związanych z teatrem i występować w wielu miejscach.

kaprysna_Gimnazjum60_IMG_4835_Snapseed

Dzisiaj, z okazji Dnia Teatru, występowaliśmy w Gimnazjum nr 60 w Poznaniu. Mieliśmy przyjemność wysłuchać chóru, obejrzeć krótkie przedstawienia w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej. Ucieszyło mnie to, że cała szkoła była zaangażowana w to piękne święto: każda klasa coś przygotowała! W tym wszystkim moja grupa teatralna zaprezentowała przedstawienie pt. “Kapryśna królewna”. Byłam bardzo dumna z moich małych aktorów i pełna podziwu. Teatr przecież łączy na zawsze, zbliża czyli znajduje przyjaciół, odkrywa czyli poszerza wiedzę, przetrwa czyli zostawia w pamięci, a najważniejsze – rozwija pasję.

W tak pięknym dniu życzę każdemu, aby chodź raz w swoim życiu przeżył tą niepowtarzalną magię, poczuł to drżenie ciała podczas przedstawień, zarówno siedząc na widowni w teatrze jak i podczas grania na scenie. To tak jak z oglądaniem obrazów w galerii zobaczyć, przeżyć i zachłysnąć się. Uwierzcie mi – to pozostaje na całe życie!