Dobre maniery dla dzieci

Grzegorz Strzeboński, Dobre maniery dla dzieci, Wydawnictwo GREG, Kraków 2017

Nabywanie dobrych manier to żmudna „tresura” domowej codzienności. Kto tego nie przeżył w młodości już raczej nie nauczy się, co niestety widać coraz częściej na ulicach i w sferze publicznej. Dobre maniery można rozwijać i doskonalić, ale tylko na wyniesionych z dzieciństwa fundamentach.

Ukazała się właśnie książka, która może wspierać poznawanie dobrych manier  przez dzieci i wspomóc rodziców w trudzie budowania złożonej konstrukcji dobrego życia.

Za okropną okładką kryje się ciekawy w formie poradnik dla dzieci. Postanowiłam go sprawdzić w praktycznym działaniu!

Codziennie, przed zakończeniem lekcji czytam dzieciom w klasie wierszyki napisane w sposób humorystyczny przez autora. Dzieci śmieją się i świetnie bawią  słuchając historyjek o zasadach zachowania bohaterów ukazanych pod postaciami zwierząt. Czy właśnie w takiej formie nie powinniśmy przekazywać dzieciom co wypada, a co nie wypada? Zabawne historyjki potrafią skupić uwagę dzieci i wywołują uśmiech. Czytając wspólnie z nimi, objaśniając im dlaczego tak należy się zachowywać, można chyba osiągnąć więcej niż tradycyjnym pouczaniem. Pozostanie jeszcze dobry przykład w domu i poza nim oraz nadzieja przestrzegania tych zasad na codzień.

Polecam książkę dla dzieci oraz rodziców, którzy wierzą i praktykują sztukę dobrego życia.